1
/
of
1
CoreParts
CoreParts ML12740 projector lamp 300 W
CoreParts ML12740 projector lamp 300 W
Regular price
£194.62 GBP
Regular price
Sale price
£194.62 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:ML12740
Low stock: 10 left
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
Projector Lamp for Hitachi 4000 hours, 300 Watt fit for Hitachi Projector CP-WU5505, CP-WU5500, CP-WX5505, CP-WX5500, CP-X5500
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Bulb power | 300 W |
| Service life of lamp | 4000 h |
| Compatibility | CP-WU5505, CP-WU5500, CP-WX5505, CP-WX5500, CP-X5500 |
| Brand compatibility | Hitachi |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 100 g |
| Depth | 140 mm |
| Height | 140 mm |
| Width | 170 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 300 g |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package width | 170 mm |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
