1
/
of
1
CoreParts
CoreParts ML10252 projector lamp 170 W
CoreParts ML10252 projector lamp 170 W
Regular price
£122.82 GBP
Regular price
Sale price
£122.82 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:ML10252
Low stock: 10 left
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 months Warranty
Projector Lamp for Epson 170 Watt, 2000 Hours fit for Epson EB-S6, EB-S62, EB-TW420, EB-W6, EB-X6, EB-X62, EH-TW420, EMP-77C
CoreParts offer a wide range of good Quality Projector Lamps for competitive prices, all manufactured by high quality, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Bulb power | 170 W |
| Service life of lamp | 2000 h |
| Compatibility | - Epson PowerLite 76C, 77, 77C, 78, Home Cinema 700, S5, S6, W6\n\n- EMP-X5E, EX21, EX30, EX50, EX70, EB-X6, EB-S6, EMP-S5, EMP-X5, EMP-S52, EB-S62, EH-TW420, EB-X62, EMP-260, EMP-X52, EB-W6, EMP-S6, EB-TW420, EMP-77C |
| Brand compatibility | Epson |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 400 g |
| Depth | 140 mm |
| Height | 140 mm |
| Width | 170 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 500 g |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package width | 170 mm |
| Package type | Box |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
