1
/
of
2
Capture
Capture CA-TZE261 label-making tape Black on white
Capture CA-TZE261 label-making tape Black on white
Regular price
£15.53 GBP
Regular price
Sale price
£15.53 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:CA-TZE261
31 in stock
- Compatible with:
- P-Touch series (3600, 9600, 9700PC, 9800PCN)
TZE261 P-Touch compatible 36mm x 8m Black on White Tape
High Quality Laminated Tape (36 mm X 8 m). Capture offers a full assortment of label tapes in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | P-Touch |
| Brand compatibility | Brother |
| Material | Nylon |
| Label colour | Black on white |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 110 g |
| Package height | 47 mm |
| Package depth | 111 mm |
| Package width | 74 mm |
| Weight | 90 g |
| Tape length | 8 m |
| Tape width | 3.6 cm |
