Team Group ELITE TED48G3200C2201 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR4 288-pin DIMM
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
SKU:TED48G3200C2201
100 in stock
  • New-generation product of DRAM module
  • 1.2 V memory module
8 GB, DDR4, 288-pin DIMM, Unbuffered, Non-ECC, 3200 MHz, 1.2 V
QVL approved by motherboard manufacturers
Shows perfect compliance with the specifications of JEDEC
Features
Memory voltage 1.2 V
CAS latency 22
ECC No
Memory form factor 288-pin DIMM
Component for PC/Server
Memory clock speed 3200 MHz