1
/
of
2
HP
HP 1XD85AA memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2666 MHz ECC
HP 1XD85AA memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2666 MHz ECC
Regular price
£526.76 GBP
Regular price
Sale price
£526.76 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:1XD85AA
Low stock: 1 left
- PC/Server 16 GB DDR4 2666 MHz
- 288-pin DIMM 1 x 16 GB
- 1.2 V
- ECC
16GB (1x16GB) DDR4 2666MHz ECC Reg RAM
Boost the capabilities of your HP Workstation and improve system performance and application responsiveness with low-power, high-speed DDR4 memory from HP.
| Features | |
|---|---|
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Component for | PC/Server |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Product colour | Green |
| HP segment | Business |
| Compatible products | Z4 G4 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 133.3 mm |
| Depth | 1.4 mm |
| Height | 31 mm |
| Weight | 16 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
