1
/
of
2
eSTUFF
eSTUFF ES680205-BULK tablet case Cover Black
eSTUFF ES680205-BULK tablet case Cover Black
Regular price
£10.92 GBP
Regular price
Sale price
£10.92 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:ES680205-BULK
100 in stock
- All-around protection
- Impact absorption
- Lightweight and ultra-thin
iPad Air 5/4 10.9 ORLANDO Soft Cover - Black
Safeguard your tablet with this flexible TPU cover, offering all-around protection for both the back and sides. Designed with reinforced corners, it effectively absorbs impacts, minimizing damage from accidental drops. The cover fits snugly over buttons and curves, ensuring easy access to all ports. Lightweight and ultra-thin, it provides flexibility for effortless insertion and removal of your tablet, without sacrificing safety or style.
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Material | Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| Product main colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Bump resistant |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 170 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 135 mm |
| Package depth | 11 mm |
| Package height | 204 mm |
| Package weight | 171 g |
| Package type | Polybag |
