1
/
of
1
Epson
Epson Singlepack Light Black T636700 UltraChrome HDR 700 ml
Epson Singlepack Light Black T636700 UltraChrome HDR 700 ml
Regular price
£365.46 GBP
Regular price
Sale price
£365.46 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:C13T636700
16 in stock
- Original
- Print technology: Inkjet printing
- Printing colours: Light black
- Colour ink type: Pigment-based ink
- Black ink cartridges quantity: 1
- Brand compatibility: Epson
- 1 pc(s)
Singlepack Light Black T636700 UltraChrome HDR 700 ml
| Features | |
|---|---|
| Type | Original |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Printing colours | Light black |
| Print technology | Inkjet printing |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | Stylus Pro 9900 Spectro Proofer UV Stylus Pro 9900 Spectro Proofer Stylus Pro 9900 Stylus Pro 9890 SpectroProofer Stylus Pro 9890 Stylus Pro 7900 Spectro Proofer UV Stylus Pro 7900 Spectro Proofer Stylus Pro 7900 Stylus Pro 7890 SpectroProofer Stylus Pro 7890 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink volume | 700 ml |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T636700 |
| Country of origin | China |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 60 mm |
| Package depth | 400 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package weight | 1.204 g |
| Logistics data | |
|---|---|
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 33 cm |
| Products per pallet | 168 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Products per pallet (UK) | 336 pc(s) |
| Products per pallet layer | 60 pc(s) |
