1
/
of
14
DELL
DELL Pro Wired Mouse - MS3220 - Black
DELL Pro Wired Mouse - MS3220 - Black
Regular price
£24.96 GBP
Regular price
Sale price
£24.96 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:MS3220-BLK
1110 in stock
- Office Laser 3200 DPI Black
- Ambidextrous USB Type-A
- Scroll type: Wheel Buttons quantity: 5
- Power source: Cable
Pro Wired Mouse - MS3220 - Black
Work faster and smarter with the Dell Laser Wired Mouse - MS3220.
| Mouse | |
|---|---|
| Purpose | Office |
| Device interface | USB Type-A |
| Movement detection technology | Laser |
| Movement resolution | 3200 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Buttons quantity | 5 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Number of programmable buttons | 3200 |
| Customizable movement resolution | Yes |
| Number of movement resolution modes | 4 |
| Acceleration (max) | 4 G |
| Response time | 2 ms |
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Ambidextrous |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Cable |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 62.9 mm |
| Depth | 115.3 mm |
| Height | 38.9 mm |
| Weight | 98 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 91 mm |
| Package depth | 46.5 mm |
| Package weight | 142 g |
| Package height | 142 mm |
| Logistics data | |
|---|---|
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
