1
/
of
1
CoreParts
CoreParts Toner Cyan CB541A
CoreParts Toner Cyan CB541A
Regular price
£29.94 GBP
Regular price
Sale price
£29.94 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:QI-HP1012C
Low stock: 4 left
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 36 month Warranty
Toner Cyan CB541A Pages: 1.400, Nordic Swan HP Color LaserJet CP1215/CP1515 (125A) Series
Increase your green profile extend the life of your Printers and Copiers. CoreParts offers a wide range of toners for printers and Copiers, from all major Printer brands that matches the performance of the originals. CoreParts Toners are produced in the EU.
| Features | |
|---|---|
| OEM code | CB541A |
| Colour toner page yield | 1400 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| Colour toner cartridges quantity | 1 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compatibility | HP Color LaserJet CP1215/CP1515 |
| Brand compatibility | HP |
| Printing colours | Cyan |
| Type | Compatible |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 880 g |
| Package height | 124 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package width | 344 mm |
| Weight | 610 g |
| Height | 180 mm |
| Depth | 340 mm |
| Width | 120 mm |
