1
/
of
1
CoreParts
CoreParts SA600005I247-RFB internal hard drive 600 GB 15000 RPM 3.5" SAS
CoreParts SA600005I247-RFB internal hard drive 600 GB 15000 RPM 3.5" SAS
Regular price
£96.60 GBP
Regular price
Sale price
£96.60 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:SA600005I247-RFB
Low stock: 2 left
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Refurbished for a sustainable future
3.5" SAS Hotswap 600GB 15KRPM SAS
In CoreParts you will find a wide range of alternative Hard Drives that match the performance of your original Hard Drives with different sizes, Nand Flash and capacities, for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Hot-swap | Yes |
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 15000 RPM |
| HDD capacity | 600 GB |
| HDD size | 3.5" |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 280 g |
| Height | 180 mm |
| Depth | 20 mm |
| Width | 100 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 180 mm |
| Package weight | 300 g |
| Package depth | 20 mm |
| Package width | 100 mm |
| Other features | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| USB powered | No |
| USB required | No |
| Mounting | Horizontal |
| Swing handle for easy carrying | Yes |
