1
/
of
1
CoreParts
CoreParts SA1T2I838S internal hard drive 1 TB 7200 RPM 2.5" SAS
CoreParts SA1T2I838S internal hard drive 1 TB 7200 RPM 2.5" SAS
Regular price
£59.04 GBP
Regular price
Sale price
£59.04 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:SA1T2I838S
Low stock: 7 left
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Refurbished for a sustainable future
2.5" SAS Hotswap 1TB 7200RPM Dell PowerEdge, hotswap 6-Gb/s
In CoreParts you will find a wide range of alternative Hard Drives that match the performance of your original Hard Drives with different sizes, Nand Flash and capacities, for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Component for | Server/workstation |
| Interface | SAS |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD capacity | 1 TB |
| HDD size | 2.5" |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 900 g |
| Height | 180 mm |
| Depth | 20 mm |
| Width | 100 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 180 mm |
| Package weight | 1 kg |
| Package depth | 20 mm |
| Package width | 100 mm |
