1
/
of
1
CoreParts
CoreParts MOBX-IPO7GP-LCD-B mobile phone spare part Display Black
CoreParts MOBX-IPO7GP-LCD-B mobile phone spare part Display Black
Regular price
£82.80 GBP
Regular price
Sale price
£82.80 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:MOBX-IPO7GP-LCD-B
Low stock: 7 left
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
LCD Screen for iPhone 7 Plus Black OEM - Premium Quality
Upgrade your devices effortlessly with our premium quality LCD screens for Laptops and Mobile devices, renowned for their exceptional quality and compatibility. Our easy-to-find part numbers ensure a seamless fit for your mobile, laptop, or tablet. Experience hassle-free installation and enjoy crystal-clear clarity with our reliable screens. Upgrade today and elevate your device performance with our top-quality LCD screens.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Display |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | iPhone 7+ |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 120 mm |
| Height | 40 mm |
| Depth | 200 mm |
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 179 mm |
| Package depth | 109 mm |
| Package height | 15 mm |
| Package weight | 98 g |
| Package type | Box |
