CoreParts
CoreParts MBXHP-BA0322 laptop spare part Battery
CoreParts MBXHP-BA0322 laptop spare part Battery
Couldn't load pickup availability
SKU:MBXHP-BA0322
11 in stock
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE |
| Product colour | Black |
| Compatibility | EliteBook 830 G9, EliteBook 860 G9, EliteBook 845 G9, EliteBook 840 G9, EliteBook 865 G9, EliteBook 1040 G9, Split X2 13-M000 |
| Brand compatibility | HP |
| Type | Battery |
| Battery | |
|---|---|
| Battery voltage | 11.58 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 200 g |
| Height | 271 mm |
| Depth | 7 mm |
| Width | 93 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 460 g |
| Package height | 20 mm |
| Package depth | 40 mm |
| Package width | 163 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sustainability | |
|---|---|
| Sustainability compliance | Yes |
