1
/
of
1
CoreParts
CoreParts MBA50104 power adapter/inverter Indoor 75 W Black
CoreParts MBA50104 power adapter/inverter Indoor 75 W Black
Regular price
£28.80 GBP
Regular price
Sale price
£28.80 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:MBA50104
19 in stock
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Power Adapter for Toshiba 75W 19V 3.95A Plug:5.5*2.5 Including EU Power Cord
In CoreParts you will find a range of adapters that match the performance of your original adapter with different capacities and manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Certification | CE |
| Compatibility | Toshiba |
| Detachable power connectors | Yes |
| Adjustable output voltage | No |
| Output voltage | 19 V |
| Output power | 75 W |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input voltage | 110-230 V |
| Power current type | AC-to-DC |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power | |
|---|---|
| AC adapter output current | 3.95 A |
| Input operation voltage (min) | 100 V |
| Automatic output voltage adjustment | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Connector(s) | 5.5*2.5 |
| Design | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Housing colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 250 g |
| Height | 80 mm |
| Depth | 40 mm |
| Width | 60 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package type | Box |
| Package weight | 350 g |
| Package height | 80 mm |
| Package depth | 40 mm |
| Package width | 60 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cables included | AC |
| Packaging content | |
|---|---|
| Included power plug types | EU |
| Technical details | |
|---|---|
| Plug 1 dimensions | 5.5x2.5 mm |
| Power consumption (standby) | 0.21 W |
| Other features | |
|---|---|
| Short circuit protection | Yes |
| Batteries included | No |
| Overload protection | Yes |
