1
/
of
1
CoreParts
CoreParts AHDD031 internal hard drive 160 GB 5400 RPM 8 MB 2.5"
CoreParts AHDD031 internal hard drive 160 GB 5400 RPM 8 MB 2.5"
Regular price
£71.76 GBP
Regular price
Sale price
£71.76 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:AHDD031
Low stock: 1 left
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Refurbished for a sustainable future
160GB 2,5" IDE 5400rpm *Refurbished Parts*
In CoreParts you will find a wide range of alternative Hard Drives that match the performance of your original Hard Drives with different sizes, Nand Flash and capacities, for consumer or industrial use. All manufactured by high-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Storage drive buffer size | 8 MB |
| HDD speed | 5400 RPM |
| HDD capacity | 160 GB |
| HDD size | 2.5" |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Height | 11 mm |
| Depth | 97 mm |
| Width | 123 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package height | 11 mm |
| Package weight | 98 g |
| Package depth | 97 mm |
| Package width | 123 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
|---|---|
| Seek time | 12 ms |
