1
/
of
1
CoreParts
CoreParts 0B200-03660600-CP laptop spare part Battery
CoreParts 0B200-03660600-CP laptop spare part Battery
Regular price
£34.56 GBP
Regular price
Sale price
£34.56 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:0B200-03660600-CP
20 in stock
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Laptop Battery, 49Wh Li-Polymer 15.4V 3200mAh
In CoreParts you will find a wide range of alternative batteries that match the performance of your original Laptop battery with different sizes, and mAh capacities, all manufactured by High-end, certified and trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Compatibility | 0B200-03660600 for Asus Deluxe 14S, UX425IA, X435EA |
| Type | Battery |
| Battery | |
|---|---|
| Battery voltage | 15.4 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 240 g |
| Height | 273 mm |
| Depth | 4 mm |
| Width | 114 mm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 500 g |
| Package height | 365 mm |
| Package depth | 30 mm |
| Package width | 243 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
