Capture CA-MTAC-12V5A-XX mobile device charger
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
SKU:CA-MTAC-12V5A-XX
Low stock: 1 left
  • EU and UK plug included
60W DC Power Adapter for all Eagle Charging Base solutions
12V5A DC Power Adapter, applicable to following Eagle Charging Bases:
CA-MTAC-4BASE-1
CA-MTAC-4BASE-2
CA-MTAC-4BASE-3
CA-MTAC-4BASE-4
CA-MTAC-4BASE-5
CA-MTAC-4BASE-6
CA-MTAC-4BASE-7
Power
Output current (12V) 5 A
Minimum output voltage 12 V
Maximum power 60 W