1
/
of
1
Capture
Capture CA-LB3112 printer label White
Capture CA-LB3112 printer label White
Regular price
£294.83 GBP
Regular price
Sale price
£294.83 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:CA-LB3112
Low stock: 3 left
- Roll
- White
- Print technology: Direct thermal
- Adhesive type: Permanent
RFID Label 99x105 - Core 76. White. DT. Permanent. 185mm diameter. 1000 labels per roll. 1 roll per box.
Capture offers a full assortment of thermal labels in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Format | Roll |
| Print technology | Direct thermal |
| Adhesive type | Permanent |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Label diameter | 18.5 cm |
| Label width | 9.9 cm |
| Label height | 10.5 cm |
| Weight | 1 kg |
| Core diameter | 7.6 cm |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 2 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 1000 pc(s) |
