1
/
of
4
Capture
Capture CA-1978367 label-making tape Black on orange
Capture CA-1978367 label-making tape Black on orange
Regular price
£6.46 GBP
Regular price
Sale price
£6.46 GBP
Unit price
/
per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
SKU:CA-1978367
38 in stock
- Compatible with:
- - Dymo LabelManager 160
- - Dymo LabelManager 280
- - Dymo LabelManager 210D
- - Dymo LabelManager 420P
- - Dymo LabelManager PnP
- - Dymo MobileLabeler
1978367 D1 compatible 12mm x 3.0m Black on Orange Labeltape
High Quality Laminated Tape (12mm X 3.0 m). Capture offers a full assortment of label tapes in various sizes and paper types. For special requests please contact your local sales office.
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on orange |
| Labels per pack | 1 pc(s) |
| Material | Nylon |
| Cold-resistant | Yes |
| Laminated | Yes |
| Chemical-resistant | Yes |
| Print technology | Direct thermal |
| Brand compatibility | DYMO |
| Compatibility | D1 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 3 m |
| Weight | 100 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 75 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package type | Box |
| Package weight | 110 g |
